28- Gavotte

کار بسیار زیبایی از آقای François-Joseph Gossec آهنگساز فرانسوی (البته در دهکده ای در بلژیک فعلی در 17 ژانوبه 1734 بدنیا آمدند و در فرانسه فوت کردند به تاریخ 16 فوریه 1829. ایشون کارهایی برای ارکستر و اپرا و ... نوشته اند. که این Gavotte اسم رقصی هست در جنوب شرقی فرانسه به همین نام Gavot یا Gavote که در ایتالیایی Gavotte نامیده میشه.

در درس باید به تغییرانگشت گذاری دقت بشه چراکه به شکل ست اول و دوم هست ولی در بعضی جاها ست سوم. چندین بار با نت زینت آراسته میشه. در بعضی از نت ها که Stacatto هست لطفا به علامت Tenuto توجه کنید که یعنی در عین حال اینکه Stacatto هست باید تمام زمان نت رو اجرا کنید.

در بخش دوم از آهنگ بالای نت نوشته più cantabile که più به معنی با صدای بلندتر به ایتالیایی یا همان Forte و Cantabile یک استایل آوازی هست که حتما حدس زده اید که به ایتالیایی هست.

در انتهای کار علامت pizz نوشته شده که معنیش اینه که وقته پیتزا هست. شوخی کردم به معنی اجرای نت با انگشت هست به جای آرشه یا همان pizzicato

و این هم یک رقص بسیار زیبای Gavotte
اجرای آهنگ در تنالیته بم با ویولن سل
اجرای Pizzicato البته به این روش میگویند Right hand Pizzicato یعنی که با انگشت اشاره دست داست بر روی سیم میزنید بجای آرشه.
اجرای بسیار زیبای Right hand Pizzicato
و حالا Left hand Pizzicato
اجرای بسیار زیبا و حرفه ای Left hand Pizzicato
تمرین 1 Left hand Pizzicato
تمرین 2 Left hand Pizzicato البته شوخی کردم. احتیاج نیست فعلا این کار را تمرین کنید. برایتان زود هست.

چاپ   ایمیل